26 lipca 2016

Jak zmieni się Twoje życie, jeśli okaże się, że jesteś POWAŻNIE CHORY?



     Wiele osób nawet o tym nie myśli, wychodząc z założenia, że "jeżeli przeżyłem już tyyyyle lat i nic mi i się nie stało - dlaczego dziś lub jutro miałoby coś mi się przytrafić? To jest mało prawdopodobne."
Ciekawy pogląd! Oznacza bowiem, że zapewne wszyscy, którzy zachorowali poważnie (np. na nowotwór, zawał serca, wylew krwi do mózgu itp.) przygotowywali się do tego już wcześniej - chorując. Czy też tak myślisz? Może warto zapytać chorych leczących się np. w szpitalu.

    A na poważnie - czy wiesz jak bardzo poważna choroba dewastuje dotychczasowe życie? Każdy kto zmaga się z taką dolegliwością wie, ile wysiłku, energii i pieniędzy to pochłania. Najgorsze, że bez gwarancji powrotu do zdrowia! Wyjazdy do lekarzy, do szpitala powodują brak możliwości pracy zarobkowej. W takiej sytuacji pomaga zwolnienie lekarskie popularne L4 - ale tylko przez pierwszych 182 dni. Później masz możliwość skorzystania ze Świadczenia Rentowego.
 
A co z Twoją pracą?

kliknij:


 
     Przepisy dają sposobność rozwiązania umowy o pracę z pracownikiem w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia z tak zwanych przyczyn przez niego niezawinionych, a więc między innymi z powodu choroby trwającej:

— dłużej niż trzy miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż sześć miesięcy,

(jeśli przebywasz ciągle na zwolnieniu lekarskim ponad 3 miesiące, pracodawca może rozwiązać z Tobą umowę bez wypowiedzenia)
 
— dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze trzy miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej sześć miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zakaźną
(w tym przypadku pracodawca może Cię zwolnić dopiero po tym, kiedy po wyczerpaniu okresu zasiłkowego otrzymałeś prawo do świadczenia rehabilitacyjnego i pobierasz je przez okres dłuższy niż 3 miesiące - czyli po 9 miesiącach choroby). 


Wynika z tego, że jeżeli Twoja choroba będzie trwała dłużej niż 9 miesięcy - a w przypadku poważnych chorób najczęściej leczenie trwa znacznie dłużej - pracodawca może Cię zwolnić! I zapewne to zrobi - bo po co mu pracownik, który blokuje potrzebny mu etat? A czy Ty zrobiłbyś inaczej? Gdybyś prowadził firmę, to potrzebni by Ci byli pracownicy pracujący, czy na zwolnieniach lekarskich?
 
     Załóżmy, że zachorowałeś, leczysz się, wydajesz pieniądze w nadziei na powrót do zdrowia, a praca właśnie się skończyła.... I CO TERAZ?
 
Możesz mieć kilka pomysłów!!
 
1) Rodzina! Ona mnie zawsze będzie wspierać!
    Finansowo również? A pytałeś ile każdego miesiąca rodzina Ci będzie "płacić"? 
    Co w sytuacji, jeśli powrót do zdrowia zajmie kilka lat? Może warto spytać najbliższych, czy w 
    razie "czego" zobowiązują się do np. spłaty Twoich kredytów, rachunków, leków, itp. Jeśli tak, to
    nie masz się czym martwić...
 
2) Pożyczka w banku! 
    Tylko czy Bank pożyczy, jeśli już nie pracujesz? Będziesz miał tzw. zdolność 
    kredytową? Jeśli nawet otrzymasz kredyt - z czego spłacisz, skoro nie pracujesz?
 
3) Sprzedam.... coś! Samochód? Nie - będzie mi potrzebny! Ziemię! Kiedyś kupiłem na czarną
    godzinę! Mieszkanie? Dom?
    Naprawdę - nic z tych rzeczy nie będzie Ci już potrzebne? Twoim najbliższym też?
 
4) A może UBEZPIECZENIE od poważnych chorób? Nikt nie zapyta o zdolność kredytową! Nikogo
    nie trzeba prosić o wypłatę - przecież ubezpieczenie to UMOWA! Nic nie trzeba sprzedawać! A w 
    trudnym czasie Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci należne Ci świadczenie!
 
    Jest tylko jeden kłopot: musisz mieć pieniądze na składkę oraz najważniejsze - ZDROWIE. Oczywiście musisz się ubezpieczyć ZANIM zachorujesz. We wniosku o ubezpieczenie jest dużo pytań o stan Twojego zdrowia, ponieważ Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie ubezpieczają zdarzeń, które już wystąpiły (nie otrzyma polisy osoba, która w momencie wnioskowania o ubezpieczenie jest poważnie chora, np na nowotwór).
W związku z tym, że pieniądze na wypłacane świadczenia pochodzą ze składek już ubezpieczonych osób, wiedza nt. zdrowia potencjalnego Klienta ma uchronić obecnych Klientów firm przed wyłudzeniami ubezpieczeniowymi. 
 
    Nikt nie planuje, ani nie chce być chorym. Z kolei każdy, kto poważnie zachorował chce mieć poczucie bezpieczeństwa - najczęściej finansowego i najlepiej w postaci polisy! 

A Ty w jakiej sytuacji jesteś? 
Czy jesteś tym chorym, który chciałby mieć polisę - ale nie może - bo jest chory? Czy może jesteś zdrowy, ale nie potrzebujesz polisy, bo przecież TY nie zachorujesz - przecież nie masz tego w planach?

Na zakup polisy ubezpieczeniowej nigdy nie jest za wcześnie - może być tylko za późno!






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz